EMUlla kaksi uutta PHT-asiantuntijaa

Voimme jälleen suurella ylpeydellä kertoa, että joukostamme kaksi kovan luokan palkkahallinnon asiantuntijaa ovat saavuttaneet arvostetun PHT-arvon. Onnea Sari Sihvonen ja Suvi Fischer!

PHT on arvostettu palkkahallinnon asiantuntijatutkinto ja merkki alan tehtävien laaja-alaisesta osaamisesta. Edellytyksenä PHT-tenttitilaisuuteen osallistumiselle on korkeakoulu- tai merkonomin tutkinto ja kolmen vuoden palkka- ja/tai henkilöstöhallinnon työkokemus.

Meillä EMUlla työntekijöiden oppiminen ja kehittyminen on valtavan tärkeää. Sen lisäksi, että maksamme KLT- ja PHT-tutkintoon valmistavat koulutukset ja materiaalit, järjestämme pitkin vuotta säännöllistä coachausta tentteihin valmistautuville emulaisille. KLT- ja PHT-tentin hyväksytysti suorittaneet saavat vielä huikeasta työstään palkinnoksi mukavan bonuksen.

EMulla uusia PHT-asiantuntijoita

Lue lisää: 87 palkkahallinnon asiantuntijaa suoritti PHT-tutkinnon vuonna 2020 (Taloushallintoliiton tiedote)

 

Onnea EMUn uudet PHT:t Sari ja Suvi!